132300

Atbalsts Valdim Dombrovskim un Jaunās Vienotības komandai
04.06.2024


Urzula fon der Leiena
Eiropas Tautas partijas vadošā kandidāte

Valdis ir sevi pierādījis kā komandas spēlētāju un cienījamu kolēģi ar pamatīgām zināšanām un pieredzi Eiropas ekonomikas politikā. Viņam ir bijusi nozīmīga loma laikā, kad Eiropas Savienība reaģēja gan uz Covid-19 pandēmiju, gan Krievijas agresiju Ukrainā, izstrādājot finansiālā un ekonomiskā atbalsta pasākumus Ukrainai. Mūsu Austrumeiropas dalībvalstis, tostarp Baltijas valstis, atrodas tiešā Krievijas kara tuvumā un velta visus spēkus, palīdzot aizstāvēt Ukrainu.


Dainis Īvāns
Latvijas Tautas frontes pirmais priekšsēdētājs

Ir skaidrs, ka Krievija, uzsākot un turpinot agresīvo karu un genocīdu pret Ukrainu un arī mūsu Eiropu, gatavojas Eiropas Parlamenta vēlēšanām arī Latvijā, ļoti aktīvi seglodama Trojas zirgus, mobilizēdama Eiropas vienotības grāvējus un Eiropas skeptiķus. Tāpēc šajās Eiropas Parlamenta vēlēšanās ir ļoti uzmanīgi un pārdomāti jāizvēlas prognozējams, adekvāts politiskais spēks un politiskā grupa Eiropā, par ko balsot. Man tāda ir partiju apvienība Jaunā Vienotība. No deputātu kandidātiem man vislielāko uzticību rada Sandra Kalniete, kurai pirms 35 gadiem bija milzu drosme, apņēmība un enerģija organizēt Baltijas ceļu – mūsu atgriešanās ceļu Eiropā. Viņa šo gadu laikā apliecinājusi gan savu godaprātu, gan nesavtīgumu, gan Latvijas patriotismu. Un, protams, Valdis Dombrovskis, ar kuru kā Latvijas pārstāvi šajos gados Eiropā es esmu ļoti lepojies par spēju gan ievērot un īstenot Latvijas intereses, gan arī apvienot Eiropu. Jo, galu galā, drošība un Eiropas vienotība ir ķīla tam, lai mēs pastāvētu un lai Krievija šajā briesmīgajā karā neuzvarētu.


Deniss Šmihaļs
Ukrainas Ministru prezidents

Šī gada sākums mums bija grūts, taču, pateicoties mūsu ES draugu palīdzībai, mēs turpinām pastāvēt. Pateicoties Valda Dombrovska milzīgajam atbalstam, veicām saskaņotus soļus tirdzniecības un lauksaimniecības jomās, lai nodrošinātu robežas atvēršanu un Ukrainas produkcijas eksporta un tranzīta atjaunošanu. Pateicoties viņa palīdzībai, esam nodrošinājuši tirdzniecības liberalizāciju starp Ukrainu un ES. Es personīgi pasakos Valdim un Eiropas Savienībai par ievērojamo finansiālo atbalstu, kas sniegts ukraiņiem kara laikā. Ir ļoti svarīgi turpināt šo darbu. Mēs ceram iegūt pēc iespējas vairāk Ukrainas draugu nākamajā Eiropas Komisijā un Eiropas Parlamentā.


Andrjus Kubiļus
bijušais Lietuvas Ministru prezidents

Es pazīstu Valdi kopš 2009. gada, kad abi bijām Latvijas un Lietuvas premjerministri un kopā izgājām cauri globālajai finanšu krīzei. Jau kopš tā laika es apbrīnoju Valda spējas vadīt valsti. Viņš bija lielisks premjerministrs un tagad viņš ir viens no Eiropas līderiem. Kā pirmais Eiropas Komisijas viceprezidents, kurš arī apņēmies risināt svarīgākos ekonomikas un finanšu jautājumus, Valdis ir pierādījis savu spēju būt par Eiropas Savienības līderi. Es apbrīnoju viņa paveikto un man būtu liels prieks Valdi redzēt atkal Eiropas Parlamentā un Eiropas Komisijā. 


Laimdota Straujuma
bijusī Latvijas Republikas Ministru prezidente

Piedalīšos Eiropas Parlamenta vēlēšanās, lai atbalstītu Valdi Dombrovski un Jaunās Vienotības komandu, kas turpinās darbu Eiropā, aizstāvot Latvijas intereses Briselē. Esmu vadījusi Latvijas prezidentūru Eiropas Savienībā un zinu, cik svarīgi būt ietekmīgās pozīcijās Eiropas Komisijā un Eiropas Parlamentā, lai panāktu konkrētus rezultātus, nevis tikai runātu. Valdis ir ietekmīgākais latvietis un mūsu reģiona pārstāvis Eiropā.


Maikls Blumbergs
uzņēmējs, politiķis un filantrops

Valdis ir viens no galvenajiem Eiropas klimata aizsardzības līderiem un svarīgs partneris mūsu “Bloomberg Philanthropies” komandai. Viņš ir izrādījis līderību finansējuma mobilizēšanā cīņai pret klimata pārmaiņām, un viņa vadošā loma Eiropas Savienības un ASV tirdzniecības un tehnoloģiju padomē ir palīdzējusi stiprināt sadarbību un veicināt ekonomisko izaugsmi abās Atlantijas okeāna pusēs. Es novēlu viņam visu to labāko Eiropas Parlamenta vēlēšanās un ceru turpināt mūsu kopīgo darbu nākotnē.  


Andris Piebalgs
bijušais Eiropas Savienības komisārs

Nākamās Eiropas Parlamenta vēlēšanas ir ārkārtīgi svarīgas gan Eiropai, gan Latvijai. Nākamajam sasaukumam būs jālemj par budžeta ietvaru nākamajiem septiņiem gadiem Eiropā; jālemj par paplašināšanos, un jālemj, lai Eiropa varētu uzturēt savu dzīves līmeni un uzlabot to. Šajā situācijā, kad ir karš Ukrainā, kad ir ļoti daudz ģeopolitiskās nestabilitātes, ir ārkārtīgi svarīgi, lai Latviju Eiropas Parlamentā pārstāvētu pieredzējuši un sevi apliecinājuši politiķi. Skaidrs, ka tas, kas, man liekas, ir visveiksmīgākais Latvijas politiķis Eiropā, ir Valdis Dombrovskis. Viņa padarīto vērtē ļoti labi gan Latvijā, gan Eiropā, gan pasaulē. Mana izvēle ir skaidra. Eiropas Parlamenta vēlēšanās es balsošu par Valdi Dombrovski. 


Mareida Makginesa
Eiropas Komisijas finanšu tirgu komisāre

Valdis Dombrovskis ir labs draugs un kolēģis ar milzīgu politisko pieredzi. Valdi augsti ciena līdzgaitnieki par viņa darbu ekonomikas, tirdzniecības jomās un īpaši pēdējā laikā - par viņa spēcīgo ieguldījumu veicinot ES solidaritāti ar Ukrainu, kamēr Krievija turpina savu nelegālo un brutālo karu. Valda balss ir autentiska par to, kāpēc ir tik svarīgi, ka mēs turpinām būt solidāri ar mūsu ukraiņu kaimiņiem. 


Petro Porošenko,
bijušais Ukrainas prezidents 

Dārgie draudzīgās Latvijas iedzīvotāji! Ar lielu godu un atvērtu sirdi vēlos sūtīt pilnīga atbalsta vārdus V. E. Valdim Dombrovskim un viņa lieliskajai politiskajai komandai gaidāmajās Eiropas Parlamenta vēlēšanās. Tieši ar šādiem līderiem tiek sadzirdēta un virzīta Latvijas tautas balss lielajos un sarežģītajos Eiropas Savienības politikas koridoros. Mēs Ukrainā Valdi Dombrovski pazīstam kā godavārda un stratēģiskā redzējuma cilvēku. Viņš saprot, ka mūs visus gaida kritiski izaicinājumi, un stāsies tiem pretim ar stingru stāju. Esiet pārliecināti, ka Valdi Dombrovski un viņa komandu labi pazīst un ciena ne tikai Ukrainas politiķi, bet arī vienkāršie cilvēki, ukraiņu karavīri. Jau vairāk nekā desmit gadus, gandrīz kopš pirmās dienas, kad sākās Krievijas agresija pret Ukrainu, Valdis Dombrovskis kā Eiropas Komisijas pārstāvis ir atbalstījis mūsu cīņu un veidojis ES politiku, lai labāk cīnītos ar mūsu kopīgajiem Putina draudiem. Mēs esam izdzīvojuši līdz šai dienai, arī pateicoties drosmīgās Latvijas un viena no jūsu izcilajiem līderiem Valda Dombrovska nelokāmajam atbalstam. Ļaujiet man izteikties skaidri – vienotībai ir izšķiroša nozīme mūsu kopīgajā uzvarā. Vienotība ir svarīga mūsu kopējai nākotnei. Bez vienotības nebūs panākumu. Dārgais Valdi, dārgie draugi, es novēlu jums veiksmi Eiropas Parlamenta vēlēšanās. Aizsargājiet demokrātiju, aizstāviet mūsu kopīgās vērtības, cīnieties par labāku Eiropu un labāku Latviju! Kopā līdz uzvarai!


Baiba Braže
diplomāte

Nāk Eiropas Parlamenta vēlēšanas 8. jūnijā, un domājam, par ko balsot. Es savu izvēli esmu izdarījusi un balsošu par Valdi Dombrovski. Valdis ir Jaunās Vienotības sarakstā, tas ir 15. saraksts. Kāpēc? Tāpēc, ka Valdis bija premjers, kas izveda Latviju cauri grūtiem laikiem - drošs un stabils cilvēks, uz kuru var paļauties. Viņš ir viens no ietekmīgākajiem Eiropas līderiem, kas ir nodrošinājis palīdzību Ukrainai, visas Eiropas atbalstu un arī tādējādi ieguldījis ļoti daudz mūsu drošībā. Protams, viņš ir par pārticīgu, drošu un eiropeisku Latviju.


Jānis Rozenbergs
cēsnieks

Savu balsi Eiropas Parlamenta vēlēšanās šā gada 8. jūnijā atdošu par Jaunās Vienotības komandu un tās līderi Valdi Dombrovski. Pieredzējusi un profesionāla komanda, kas pārstāvēs Latvijas un Latvijas reģionu intereses Eiropā. Balso arī Tu par Jauno Vienotību!


Inese Andersone
uzņēmēja

Pēc nedēļas sākas Eiropas Parlamenta vēlēšanas. Lai Latvijas intereses godprātīgi aizstāvētu Eiropā, ir jāpiedalās vēlēšanās! Mana izvēle būs Jaunās Vienotības politiķi ar Valdi Dombrovski kā saraksta līderi, jo tieši viņi veido Latvijas tēlu Eiropā un aizstāv gan Latvijas, gan Ukrainas intereses. Jaunā Vienotība politiķos ieklausās kā līdzvērtīgos valsts līderos!


Baiba Brigmane
Banku augstskolas docente

Es balsošu par Valdi – par Valdi Dombrovski. Es pazīstu Valdi kā godīgu un godprātīgu cilvēku kopš partijas dibināšanas dienas. Lepojos, ka Eiropas Savienība ir novērtējusi viņa gudrību, un Valdis ir kļuvis par ietekmīgāko latvieti Eiropā. Paņemiet 15. sarakstu, tur būs Valdis!


Ints Dālderis
bijušais kultūras ministrs

Pirms vairākiem gadiem, kad šīs, nu jau ikoniskās, celtnes – Latvijas Nacionālās bibliotēkas – vietā bija tikai būvbedre, plašāka sabiedrība un arī masu mediji uzskatīja, ka šī būve ir jāiesaldē un nav jāpabeidz, jo mēs taču to nevaram atļauties. Latvijas valdības vadītāja postenī bija vīrs, kurš pieņēma valstisku lēmumu, neskatoties uz visām grūtībām, turpināt šīs celtnes būvniecību un, protams, arī to pabeigt. Un miers, pārliecība par savu taisnību, valstiski lēmumi ir tas, kas vēlāk jau viņu izvirzīja visaugstākajā postenī, kādu latvietis jebkad ir ieņēmis pasaules politikā. Šis cilvēks ir Valdis, Valdis Dombrovskis!

Ingrīda Circene
ārste, politiķe

Latvijai ir vajadzīgi pārstāvji Eiropā, kuri pilnīgi skaidri un droši aizstāv Latvijas intereses. Pirmā un vissvarīgākā interese ir mūsu drošība. Mūsu drošība ir absolūti saistīta ar Ukrainas drošību, ar mūsu ārējām robežām, ar kibedrošību. Tādēļ es aicinu balsot par Jauno Vienotību, kas sevi ir pierādījusi Eiropas Tautas partiju grupā, kura ir visspēcīgākais lobists, visspēcīgākais aizstāvis gan Ukrainai, gan Latvijas ārējai robežai, gan kiberdrošībai. Es aicinu balsot par Valdi Dombrovski, kuru es zinu kā patriotisku, gudru, pieredzējušu deputātu jau šodien, kurā ieklausās ne tikai Latvija, bet ieklausās arī Eiropa un pasaule.


Anders Alsunds,
zviedru ekonomists, profesors

Valdis Dombrovskis ir bijis viens no efektīvākajiem ES komisāriem. Viņš prasmīgi vadījis ES finanses un ES tirdzniecības politiku, un piedāvājis Ukrainai spēcīgu ES atbalstu. Latvijai tāds pārstāvis Eiropas Savienībā ir vajadzīgs.

 

Hosams Abu Meri,
ārsts, politiķis

Mīļie draugi, mīļie tautieši. Es zinu, ka jums ir apnikušas visas politiskās reklāmas, bet es tomēr gribētu ar jums nedaudz parunāt par to, ka mums 8. jūnijā ir Eiropas Parlamenta vēlēšanas. Es gribētu, lai mūs Eiropas Parlamentā pārstāvētu pieredzējuši, kompetenti cilvēki. Esmu pārliecināts, ka Jaunās Vienotības komanda un Valdis Dombrovskis ir tādi cilvēki, kuri aizstāvēt Latvijas intereses Eiropā un stiprinās mūsu valsts drošību. 


Anda Čakša,
politiķe

Jaunajai Vienotībai ir izcila kandidātu komanda Valda Dombrovska vadībā, kas ir sevi pierādījuši kā stabili un rīcībspējīgi profesionāļi. Tieši šādi pārstāvji Latvijai ir nepieciešami Briselē šajos sarežģītajos laikos. 


Vilnis Ķirsis,
Rīgas patriots

8. jūnijā Eiropas Parlamenta vēlēšanās es balsošu par Valdi Dombrovski – ietekmīgāko rīdzinieku pasaulē, un viņa komandu. Tik lielas investīcijas infrastruktūrā, kā šobrīd, Rīga nav pieredzējusi nekad. Tas ir iespējams pateicoties gan labai sadarbībai ar valdību, gan ar Eiropas Komisiju. Mums ir nepieciešama profesionāla un ietekmīga pārstāvniecība Eiropas institūcijās.

      Atpakaļ


facebook.com/VDombrovskis/


 

 


Paldies visiem par atbalstu toreiz un tagad! Esmu pateicīgs par to, ka šobrīd Latvija ir man devusi iespēju veidot Eiropu, konkrēti – Eiropas ekonomisko un monetāro savienību, lai neviena krīze nevar izsist mums pamatu zem kājām.


Valdis Dombrovskis