50933

Šogad visas ES dalībvalstis atgriezīsies pie ekonomiskās izaugsmes
23.01.2015


"Attiecībā uz eirozonu EK prognozes norāda uz 1,1% šogad un 1,7% lielu izaugsmi nākamgad. Starptautiskā Valūtas fonda jaunākās prognozes, kas ir tikko precizētas, norāda uz 1,2% izaugsmi šogad un 1,4% nākamgad," skaidroja Dombrovskis, piebilstot, ka "prognozes būtiski neatšķiras".

Viņš gan norādīja, ka Eiropas ekonomiskās politikas prioritāte pašlaik ir veicināt ekonomikas izaugsmi un jaunu darbvietu radīšanu.

"Noteiktās prioritātes šo mērķu sasniegšanai ir investīciju veicināšana, tostarp [EK priekšsēdētāja Žana Kloda] Junkera 315 miljardu eiro lielais investīciju plāns. Tāpat nepieciešamas strukturālās reformas, lai nostiprinātu konkurētspēju ES, stiprinot iekšējo tirgu, kā arī ES dalībvalstu problēmu risināšanu," sacīja Dombrovskis, piebilstot, ka tikpat nozīmīga ir fiskālās disciplīnas saglabāšana.

"Joprojām ir valstis, kurās ir pārmērīgs budžeta deficīts, un šīs fiskālās problēmas ir jārisina," viņš sacīja. "Protams, ir arī pozitīvās ziņas. Šogad visas 28 ES dalībvalstis atgriezīsies pie ekonomikas izaugsmes," sacīja EK viceprezidents, skaidrojot, ka ir arī vairāki citi faktori, kas sniegs papildu atbalstu izaugsmei. Par piemēru Dombrovskis minēja naftas cenu kritumu.

"EK provizoriskā analīze norāda, ka ES ekonomikai tas ir pozitīvs faktors, jo ES ir enerģijas importētāja," uzsvēra Dombrovskis.

Pasaules ekonomikas foruma tēma šogad ir krīze un sadarbība, izaugsme un stabilitāte, inovācijas un industrija, sabiedrība un drošība. Forumā tradicionāli piedalās biznesa līderi, akadēmisko aprindu pārstāvji, valdību un valstu vadītāji, starptautisko organizāciju vadītāji. V.Dombrovskis Davosas forumā piedalās jau atkāroti, papildus tam viņam bija vairākas divpusējās tikšanās, tai skaitā ar Ukrainas finanšu ministru.

 


 
      Atpakaļ


facebook.com/VDombrovskis/


 

 


Paldies visiem par atbalstu toreiz un tagad! Esmu pateicīgs par to, ka šobrīd Latvija ir man devusi iespēju veidot Eiropu, konkrēti – Eiropas ekonomisko un monetāro savienību, lai neviena krīze nevar izsist mums pamatu zem kājām.


Valdis Dombrovskis