63838

EK apstiprina Portugāles 2016.gada budžetu
05.02.2016"Pēc intensīviem tehniskiem un politiskiem kontaktiem mums nenācās pieprasīt Portugāles valdībai budžeta plāna projekta pārskatīšanu," preses konferencē paziņoja EK priekšsēdētāja vietnieks Valdis Dombrovskis.
"Neskatoties uz to, pastāv risks, ka valdības ieceres var nonākt pretrunā ar Stabilitātes un izaugsmes paktu."

Saskaņā ar ES noteikumiem dalībvalstu budžeta deficīts nedrīkst pārsniegt 3% no iekšzemes kopprodukta (IKP), bet valsts parāds - 60% no IKP.

Lai gan vairums no 19 eirozonas dalībvalstīm pārkāpj šos ierobežojumus, tās ir vienojušās ar EK par grafiku savu tēriņu saskaņošanai ar ES nosacījumiem, informē LETA.

Sociālistu valdība Portugālē nāca pie varas novembrī un budžeta projektu EK iesniedza ar mēneša novēlošanos, jo tā sagatavošanu aizkavēja oktobrī notikušās vēlēšanas.

LETA norāda, ka premjerministrs Antoniu Košta, kas nonācis pie varas ar komunistu un citu kreiso ekstrēmistu partiju atbalstu, budžetā centies atrast zelta vidusceļu,
vienlaikus apmierinot Briseli un nomierinot ar iepriekšējās centriski labējās valdības īstenoto taupības politiku neapmierinātos paša mājās.

2011.gadā Portugālei nācās lūgt starptautisko aizdevumu, lai glābtos no maksātnespējas, apmaiņā pret to solot īstenot bargus taupības pasākumus.

Četru gadu laikā tika likvidēti vairāk nekā 78 000 darbvietu sabiedriskajā sektorā, kas ir vairāk nekā desmit procenti no 650 000 lielā kopējā nodarbināto skaita. 
 
      Atpakaļ


facebook.com/VDombrovskis/


 

 


Paldies visiem par atbalstu toreiz un tagad! Esmu pateicīgs par to, ka šobrīd Latvija ir man devusi iespēju veidot Eiropu, konkrēti – Eiropas ekonomisko un monetāro savienību, lai neviena krīze nevar izsist mums pamatu zem kājām.


Valdis Dombrovskis