TĪRI LATVISKAS ANEKDOTES
@ rīgas laiks, maijs 2009 (79.lapa)

Modinātāji

Optimizējot Ministru kabineta darbu, Ministru prezidents Valdis esot ieviesis jaunu politisko instrumentu - zvaniņu. Atsaucoties progresīvajam aicinājumam, aizsardzības ministrs uz kabineta sēdēm tagad ierodas ar pāris signālraķetēm, satiksmes ministrs - ar antikvariātā nopirktu automašīnas klaksonu, zemkopības ministrs vienmēr tur pa rokai mēslu piku, tikai kultūras ministram apsardze jau pirmajā dienā konfiscēja klarneti, noturot to par miniatūru mīnmetēju. Finanšu ministrs pavilcis zem žaketes tēkreklu ar uzrakstu "Nasing spešal" un reizēm to virina, izraisot smieklu lēkmi pretim sēdošās izglītības ministres personā, kas
tūlītēji iedarbojas kā trauksmes signāls līdzās sēdošā veselības ministra līdzpaņemtajam sirdsdarbības kontroles aparātam ar garo "pīīīīī..."

Melnā josta

Jau pašā pirmajā tikšanās reizē Ministru prezidents Valdis saviem miesassargiem cieši piekodina: "Kur vajag, tur nāciet man līdzi, bet kur nevajag, tur nenāciet. Gan es viens pats tikšu galā."
Kādu dienu viņš aizbrauc uz tikšanos ar Starptautisko Valūtas fondu.
Miesassargi vaicā: "Vai mums iet līdzi?"
Valdis saka: "Nē, nevajag."
Miesassargi paliek sēžot mašīnās. Valdis arī sēž, nekāpj ārā.
Tā paiet minūtes desmit, piecpadsmit.
Miesassargi prasa: "Varbūt mums iet līdzi?"
Valdis saka: "Nē, nevajag." Un, brīdi paklusējis, piebilst: "Gan es pats tikšu galā."

Kā pārdot ideju Holivudā

Savā pirmajā vizītē Amerikas Savienotajās Valstīs Ministru prezidents Valdis iegriežas pie slavenajiem Holivudas producentiem, lai izstāstītu kādu ideju jaunai filmai. "Kā būtu ar šito? Vienā jaukā dienā uz Zemes ierodas citplanētieši, kas izskatās pēc žirafēm, un viens no viņiem iemīlas zirneklī, ko kļūdas pēc uzskata par augstāko dzīvības formu uz šīs planētas," stāsta Valdis.
"Ir jau bijis," atzīst producenti.
"Bet šitāds? Ļaunie gari no pagātnes vienā jaukā dienā uzrodas Ņujorkā, izmantojot neapdomīgi atstāto caurumu interneta pārlūkprogrammā, bet tad viņus sagūsta Google izveidots robots un ievieto speciālā serveru bāzē Ķīnā," turpina Valdis.
"Garlaicīgi," nožāvājas producenti.
Valdis sper ārā nākamo: "Nu, tad tāds - kādā mazā, bet neatkarīgā valstī piepeši vienā jaukā dienā beidzas visa nauda."
"Un viss?" jautā producenti.
"Un viss," nopūšas Valdis.

Tautologi

Valsts prezidents Valdis, satiekoties ar Ministru prezidentu Valdi, agrāk mēdza sataisīt pārsteigtu sejas izteiksmi un izsaukties: "Tu arī valdi?"
Uz ko Ministru prezidents Valdis parasti atbildēja: "Nē, tu valdi!"
Bet Valsts prezidents Valdis šim pretim: "Nē, tu!"
Tagad viņi satiekas un drūmi novelk: "Vēl valdi?"

Atzvans

Kādu dienu Ministru prezidentam Valdim atzvana slavenie producenti no Holivudas un saka: "Klau, atceries, tu mums stāstīji par ideju filmai?"
"Kuru?" prasa Valdis.
"Par valsti, kurā beigusies visa nauda. Kā būtu, ja mēs to nedaudz izmainītu? Kādā jaukā dienā šajā valstī ierodas piparmētru lapas izskata citplanētieši, kas kļūdas pēc notur vietējo valūtu par augstāko dzīvības formu uz šīs planētas..." "Nē," producentus pārtrauc Valdis.
"Citplanētiešu vadoni piekritis tēlot Džonijs Deps," producenti vēl cenšas pierunāt Ministru prezidentu.
"Nē," stingri nosaka Valdis un noliek klausuli.

POLITISKAIS DIALOGS
@ rīgas laiks, aprīlis 2009 (79.lapa)

Atšķirības

- Zini, kā var atšķirt Dombrovski no Zalāna?
- Ja noliek blakus, tad pēc brillēm.
- Bet, ja atsevišķi?
- Tas ir kā?
- Ja satiec uz ielas vienu pašu.
- Bez miesassargiem?
- Bez miesassargiem.
- Uz ielas?
- Jā.
- Naktī?
- Kaut vai naktī.
- Ja tu satiec Dombrovski vai Zalānu naktī uz ielas vienu pašu bez miesassargiem, tad tas var būt tikai Žoržs Siksna.facebook.com/VDombrovskis/


 

 


Paldies visiem par atbalstu toreiz un tagad! Esmu pateicīgs par to, ka šobrīd Latvija ir man devusi iespēju veidot Eiropu, konkrēti – Eiropas ekonomisko un monetāro savienību, lai neviena krīze nevar izsist mums pamatu zem kājām.


Valdis Dombrovskis