76289

Dombrovskis: Vāja likumdošana vienā valstī var atstāt kaitīgu ietekmi uz visu pasauli
10.02.2017


Politiķis norādīja, ja tiek uzskatīts, ka abpusēji izdevīgai sadarbībai joprojām ir pamats, nepieciešami partneri, ar ko sadarboties, informē LETA. Viņš atzina, ka ar bažām tiek uztvertas runas par tādu finanšu tiesību aktu atcelšanu, ar kuriem likumdošanā iestrādāti sarunās rūpīgi izsvērti starptautiskie standarti un normas.
"Ir grūti neņemt vērā, ka Federālo rezervju [valdes] priekšsēdētāja tiek kritizēta par viņas pieeju sarunām par starptautiskām normām un standartiem vai ka ASV prezidents runā par to, ka "pa īstam ķersies klāt" Doda-Franka likumam," klāstīja Dombrovskis.
Vienlaikus viņš norādīja, ka ASV ir pilnīgas tiesības mainīt savu pieeju jeb revidēt nacionālās intereses, taču Eiropas valstīm kā draugiem un sabiedrotajiem ir tiesības piesardzīgi atgādināt, ka starptautiska sadarbība finanšu pārvaldības jomā nāk par labu visām pusēm.
"Kas notiktu, ja finanšu nozares likumdošana Ņujorkā, Honkongā, Londonā, Parīzē, Frankfurtē vai Singapūrā ievērojami atšķirtos? Pirmkārt, šie centri būtu vairāk pakļauti riskiem, ko rada jurisdikcijas ar mazāk stingriem noteikumiem. Otrkārt, starptautiskām finanšu iestādēm dažādu juridisko prasību ievērošana izmaksātu dārgāk. Treškārt, likumdošanas atšķirības mudinātu finanšu iestādes iesaistīties juridiskajā arbitrāžā," pauda Dombrovskis, norādot, ka tas var izraisīt likumdošanas nepietiekami regulētu darbību pieaugumu un apdraudēt finanšu sistēmas kopumā.
EK viceprezidenta ieskatā vāja likumdošana vienā valstī var radīt labvēlīgus apstākļus neadekvātam regulējumam un atstāt kaitīgu ietekmi uz visu pasauli. Lai kādas būtu Lielbritānijas un Eiropas turpmākās attiecības, tām jābalstās uz stingru apņemšanos turpināt starptautisko sadarbību likumdošanas jomā un ievērot starptautiski atzītus standartus, uzskata Dombrovskis.
Viņš arī norādīja, ka šo iemeslu dēļ Eiropas Savienība (ES) turpinās atbalstīt reformas, kas tika ieviestas, lai aizsargātu finanšu stabilitāti Eiropā.
"Un mēs būsim gatavi veikt nepieciešamos pasākumus, lai aizsargātu un nostiprinātu sasniegto. Pamatojoties uz spēcīgu starptautisko sadarbību, ES ir bijusi pilnībā gatava atzīt, ka mūsu starptautisko partneru likumdošana ir līdzvērtīga un sasniedz tādu pašu mērķi kā mūsējā," viņš sacīja.
Noslēgumā Dombrovskis norādīja, ka šie secinājumi ir lielā mērā atkarīgi no konkrētajiem apstākļiem noteiktās nozarēs un valstī brīdī, kad tiek pieņemti lēmumi. Ja šie apstākļi mainīsies, situācija būs jāizvērtē no jauna, viņš piebilda.
LETA jau vēstīja, ka Dombrovskis devies vizītē uz Londonu, lai ar valdības pārstāvjiem un finanšu nozares līderiem apspriestu ES finanšu centra tālāko attīstību pēc Lielbritānijas referenduma.
Šī ir pirmā Dombrovska vizīte Londonā kopš viņam uzticēti papildus pienākumi par finanšu stabilitāti, finanšu pakalpojumiem un kapitāla tirgus savienību pēc tam, kad no amata atkāpās komisārs no Lielbritānijas Džonatans Hils.




 
      Atpakaļ


facebook.com/VDombrovskis/


 

 


Paldies visiem par atbalstu toreiz un tagad! Esmu pateicīgs par to, ka šobrīd Latvija ir man devusi iespēju veidot Eiropu, konkrēti – Eiropas ekonomisko un monetāro savienību, lai neviena krīze nevar izsist mums pamatu zem kājām.


Valdis Dombrovskis