45821

Dombrovskis: Jāveicina ES konkurētspēja
10.06.2014


Valdis Dombrovskis šī gada Briseles ekonomikas forumā uzsvēris, ka jāveicina ES konkurētspēja. „Eiropa patlaban sastopas ar lēnu ekonomisko izaugsmi, stagnāciju, Eiropas Savienības japanizāciju, ar ko var cīnīties, stiprinot ES konkurētspēju”. V.Dombrovskis uzsvēris, ka Eiropai arī jāvirzās uz priekšu ar starptautisko tirdzniecības līgumu noslēgšanu ar ASV un Japānu.

 

Tāpat V.Dombrovskis dalījies Latvijas pieredzē ekonomiskās krīzes pārvarēšanā, viņš norādīja, ka pieņemtie taupības mēri Latvijai ļāva atgriezties pie finansiālās stabilitātes, kas tālāk atkal sniedza iespējas ekonomikas izaugsmei. Tika atzīmētas arī Latvijas sekmes, pārliecinot starptautiskos aizdevējus par to, ka Latvija nepiekritīs nacionālās valūtas devalvācijai, gan arī taupības režīms, kas palīdzēja atgūt finansiālo stabilitāti. "Finansiālā stabilitāte mums ļāva atgriezties pie ekonomikas izaugsmes ātri - jau 2010.gada otrajā pusē Latvijas ekonomika atgriezās pie stabilas izaugsmes. Otrs variants būtu bijis Grieķijas variants - ekonomikas stimulēšana, kas vēlamo nesasniedza, jo joprojām bija finansiālā nestabilitāte - bankas nekreditēja tautsaimniecību, uzņēmēji neinvestēja un iedzīvotāji netērēja," forumā norādījis ekspremjers.

 

Attiecībā uz ES nākotni uzsvērts, ka nepieciešams stiprināt ES iekšējo tirgu tādās jomās kā pakalpojumi un arī enerģētika. Jāveido arī vienots digitālais tirgus, piemēram, ieviešot ES līmeņa e-parakstu un vienotu e-dokumentu apmaiņu. Savukārt, lai stiprinātu ES konkurētspēju, Eiropai arī jāpalielina investīcijas pētniecības un attīstības jomā, un jaunajā ES budžeta plānošanas periodā šim mērķim ir paredzēts lielākais budžeta īpatsvars.
 
      Atpakaļ


facebook.com/VDombrovskis/


 

 


Paldies visiem par atbalstu toreiz un tagad! Esmu pateicīgs par to, ka šobrīd Latvija ir man devusi iespēju veidot Eiropu, konkrēti – Eiropas ekonomisko un monetāro savienību, lai neviena krīze nevar izsist mums pamatu zem kājām.


Valdis Dombrovskis