Dombrovskis: „Eiropas Komisijas pozitīvais lēmums rada juridisku noteiktību un labu pamatu „airBaltic” tālākai attīstībai.
09.07.2014


Šodien Eiropas Komisija (EK) ir pieņēmusi pozitīvu lēmumu "airBaltic" valsts atbalsta izmeklēšanas lietā, atzīstot Latvijas valsts - kā "airBaltic" lielākā akcionāra  veikto ieguldījumu atbilstību konkurenci regulējošajiem Eiropas Savienības normatīvajiem aktiem, Līdz ar šo lēmumu pieaug "airBaltic" pievilcība potenciālo investoru acīs.

 

„Latvijas valdības īstenotie pasākumi novērsa nacionālās aviokompānijas „airBaltic” bankrotu, kas citādi iepriekšējās „airBaltic” vadības un mazākuma akcionāru rīcības dēļ būtu neizbēgams. Lēmums veikt ievērojamus ieguldījumus aviokompānijā bija smags, taču nacionālās aviokompānijas nosargāšanai ir liela pozitīva ietekme uz tautsaimniecību. Šodien pieņemtais EK lēmums nodrošina aviokompānijas darbības juridisko noteiktību un labu pamatu „airBaltic” tālākai attīstībai”, norāda Dombrovskis.

 

Kopš 2008. gada "airBaltic" bija finansiālas grūtības, kā rezultātā 2010. un 2011. gadā uzņēmums cieta būtiskus zaudējumus, tam bija negatīvs pašu kapitāls, un tika veikti vairāki valsts atbalsta pasākumi. 2012.gada novembrī, pēc "airBaltic" bijušā mazākuma akcionāra "Baltijas aviācijas sistēmas" sūdzības,  EK uzsāka detalizētu izmeklēšanu par "airBaltic" akcionāru veikto ieguldījumu atbilstību ES valsts atbalsta tiesiskajam regulējumam. EK secinājusi, ka vairāki pasākumi, ko Latvija īstenojusi saistībā ar aviosabiedrības "airBaltic" pārstrukturēšanu 2011. un 2012. gadā, bijuši saskaņā ar ES noteikumiem par valsts atbalstu, kā arī uzsver, ka "airBaltic" restrukturizācijas plāna ietvaros jau ir veiktas nepieciešamās korekcijas attiecībā uz citiem pasākumiem. Komisija jo īpaši konstatējusi, ka "airBaltic" pārstrukturēšanas plāna īstenošana nodrošina uzņēmuma dzīvotspēju ilgtermiņā, neradot nepamatotus konkurences traucējumus vienotajā tirgū.
 
      Atpakaļ


facebook.com/VDombrovskis/


 

 


Paldies visiem par atbalstu toreiz un tagad! Esmu pateicīgs par to, ka šobrīd Latvija ir man devusi iespēju veidot Eiropu, konkrēti – Eiropas ekonomisko un monetāro savienību, lai neviena krīze nevar izsist mums pamatu zem kājām.


Valdis Dombrovskis